Викид речовини із зовнішніх шарів атмосфери Сонця, швидкість якого становить 1500 км / с. Коли викид досягає Землі він може вплинути на її магнітне поле, викликаючи полярні сяйва, магнітні бурі, порушення в роботі електрообладнання, погіршення умов поширення радіохвиль.

24index.ru/40-potryasayushhix-fotografij-kotorye-vyzyvayut-vse-emocii/

Місце посадки космічного корабля Союз ТМА-05М. До складу екіпажу корабля входили Юрій Маленченко (Росія), Суніта Вільямс (США) і Акихико Хосіде (Японія). Казахстан, Аркалик.

24index.ru/40-potryasayushhix-fotografij-kotorye-vyzyvayut-vse-emocii/

Світло Сонця, яке ми бачимо, має вік 30 тисяч років.

Саме таку кількість часу потрібно фотонам (частки світла), щоб пробитися з центру Сонця до його поверхні. А до Землі вони досягають всього за 8 хвилин.

На планеті Меркурій рік в два рази коротше ніж день.

Справа в тому, що Меркурій обертається навколо своєї осі дуже повільно, а ось один оборот навколо Сонця робить менш ніж за 88 днів. На Венері доба також довша за рік.

  • Аріан-5

Найбільша з ракет-носіїв, які застосовуються в Європі. Єдиний представник ракет важкого класу, вона здатна підняти на орбіту до 10 тон.

Щороку інженери-конструктори на заводі міста Ле-Мюро збирають та готують до запуску у середньому 7 ракет-носіїв моделі Аріан, компоненти до якої виробляють у 12 європейських країнах.

Виготовлення однієї ракети з моменту надходження сировини для компонентів до запуску займає три роки. Зважаючи на розміри складових частин, найпростіше перевозити їх морем. Впродовж року завод отримує деталі, а 6 разів на рік завантажує велике судно, яке доставляє деталі на космодром Куру, де й відбуваються запуски.

  • Першою планетою відкритою завдяки телескопу є Уран.
  • Окремі нейтронні зірки можуть стискатися до стану чорних дір, все що потрапляє в зону їх дії безслідно зникає.
  • Велика Ведмедиця насправді не є сузір'ям - це астеризм. Так називаються зоряні скупчення розташовані дуже далеко один від одного, в різних галактиках. Земля знаходиться в особливому положенні щодо цього астеризма, тому нам здається, що зірки лежать в одній площині.